آریانا سعید

آریانا سعید (زادهٔ ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵) خواننده و ترانه‌سرای افغانستانی است. ترانه‌های او در میان افغانستانی‌ها بسیار محبوب و مشهور است. او همچنین به عنوان داور در سری مسابقات ستاره افغان حضور دارد.

آریانا در سال ۱۹۸۵ در کابل متولد شد. وی در کودکی افغانستان را ترک کرد. آریانا و خانواده‌اش بعد از استقرار در پاکستان به اروپا مهاجرت کردند و بعد از سپری کردن چند سال در سوئیس، در شهر لندن سکونت کردند. علاقهٔ وی به موسیقی از همان کودکی شروع شد. آریانا در دوران تحصیل در زوریخ در کشور سوئیس عضو گروه سرود بود. بعد از فارغ‌التحصیل شدن از رشتهٔ مدیریت تجارت، وی تصمیم گرفت که به عنوان یک هنرمند در عرصهٔ موسیقی فعالیت خود را آغاز کند.

علی‌رغم این که آریانا در روزهای آغازین کار خویش با چالش‌های زیادی روبرو شد اما بالاخره استعداد او با گرفتن جوایز زیادی در بین مردم مطرح شد و اکنون او یکی از سرشناس‌ترین هنرمندان افغانستانی است. گرفتن جوایزی چون: بهترین خوانندهٔ زن جوان، بهترین خواننده زن، بهترین اجرا کنندهٔ زنده و بهترین ویدیوی سال از جمله دست‌آوردهای هنری آریانا هستند.

آریانا سعید همراه بابک حسین پور در سال ۲۰۱۶ از جمله ده شخص تأثیرگذار در جامعه افغانستان انتخاب شد. در مجموع ویدیو کلیپ‌های آریانا در یوتیوب توجه بیش از ۹ میلیون تماشاگر را به خود جلب کرده‌است. اکثر شعرها و آهنگ‌های ترانه‌هایی که می‌خواند از ساخته‌های خود او است. آریانا اولین هنرمند افغانستانی بوده که آهنگش ماشاالله در شبکه‌های جهانی پخش شده‌است و آهنگ بانوی آتش‌نشین او در شبکه جهانی “Mtv world” پخش شد. پس از ورود طالبان به کابل در اوت ۲۰۲۱ آریانا سعید با هواپیمای آمریکایی حامل پناهجویان افغان به مقصد دوحه از این کشور خارج شد.

MP3s

ادامه مطلبآهنگ زخم زبان – آریانا سعید – متن آهنگ

Aryana SayeedZakhme Zabaan

ادامه مطلبآهنگ زدی آتش به دلم – آریانا سعید – متن آهنگ

Aryana SayeedZadi Atash Ba Dilam

ادامه مطلبآهنگ زن استم – آریانا سعید – متن آهنگ

Aryana SayeedZan Astam

ادامه مطلبآهنگ پنجه بر در میزدم – آریانا سعید – متن آهنگ

Aryana SayeedPanja Bar Dar Miazadam

ادامه مطلبآهنگ پیمانه بده که خمار – آریانا سعید – متن آهنگ

Aryana SayeedPaimana Bedi Ke Khumar

ادامه مطلبآهنگ تا که نباشی – آریانا سعید – متن آهنگ

Aryana SayeedTa Ke Nabashi

Videos

ادامه مطلبویدئو آهسته‌ برو از آریانا سعید + متن آهنگ

Aryana SayeedAahesta Boro

ادامه مطلبویدئو آزادی از آریانا سعید + متن آهنگ

Aryana SayeedAzadi

ادامه مطلبویدئو بانوی آتش نشین از آریانا سعید + متن آهنگ

Aryana SayeedLady of the Land of Fire

ادامه مطلبویدئو یار بامیانی از آریانا سعید + متن آهنگ

Aryana SayeedYaar e Bamyani